sobota, 2 marca 2013

Sposób na płaski brzuch - zapomniane hula-hop

Wprowadź do treningu nutę urozmaicenia w postaci ćwiczeń z hula-hop. Siłownia i zajęcia fitness wymagają różnicowania w celu zaskakiwania nie tylko mięśni, ale i swojej psychiki.  
Image courtesy of
FreeDigitalPhotos.net


Wbrew pozorom ćwiczenie z hula-hop jest bardzo korzystne dla kręgosłupa, mięśni brzucha oraz pośladków. Modelujesz talię w łatwy i przyjemny sposób. Oprócz tego, że wzmacniasz mięśnie, to spalasz około 400 kcal podczas godzinnej sesji treningowej z kołem. Oczywiście nie musisz ćwiczyć tak długo, ale kilkanaście minut z hula-hop to znakomity rodzaj rozgrzewki. 





Trening hula-hop pozwala na:
  • wysmuklenie ud
  • modelowanie talii i spłaszczenie brzucha
  • pozbycie się tzw. "boczków"
  • ujędrnienie pośladków
  • spalanie tłuszczu

 

Jakie koła wybrać do ćwiczeń


Na początku warto wybrać koła o większej średnicy, gdyż łatwiej będzie nauczyć się odpowiedniej techniki ruchu. Koła do ćwiczeń mogą posiadać wypustki, które intensywniej modelują ciało i angażują mięśnie. Najlepsze koła, to takie które są ciężkie - ich waga oscyluje w granicach od 1,5 do 2 kg. Można zwiększyć wagę hula-hop, wsypując piasek lub inny surowiec, który wypełni wnętrze hula-hop.

Początki bywają trudne, więc warto pamiętać o tym, by nie przesadzać z długością trenowania, gdyż mogą pojawić się siniaki od zbyt intensywnego treningu. Nie można się zniechęcać, gdy na początku zacznie spadać koło po kilku ruchach. To normalne przy tym ćwiczeniu. Należy mieć na uwadze powiedzenie: "trening czyni mistrza".

Ćwiczenia nieco inne niż klasyczne "kręcenie":

1. Na jędrne pośladki i uda - należy stanąć w rozkroku, trzymając hula-hop pionowo na podłodze. Następnie należy położyć na nim ręce (pozwoli to utrzymać równowagę i stabilizację). Kolejny krok - to przeniesienie ciężaru na jedną nogę - lekko należy ją ugiąć w kolanie. Kolejna faza ćwiczenia, to wciągnięcie brzucha i próba unoszenia drugiej nogi w bok. Gdy unosi się nogę w górę winna być ona wyprostowana, a palce skierowane przed siebie. Nogę w górze należy utrzymać 3-5 sekund w zależności od kondycji i siły mięśni. Napięcie mięśni będzie oznaczać, że ćwiczenie jest wykonywane poprawnie. Ważna jest technika, więc ćwiczenie wykonuje się dokładnie i powoli. Najlepiej powtórzyć ćwiczenie 8-12 razy dla jednej nogi. Następnie należy zmienić nogę i przetrenować drugą stronę.

2. Kształtowanie dekoltu - należy stanąć w lekkim rozkroku, chwycić hula-hop dłońmi - ręce należy wyciągnąć przed siebie na wysokość ramion. Ostatnim krokiem jest próba ściskania hula-hop, by powstawał jego owalny kształt. Działanie siłą na hula-hop powinno trwać około 5 sekund. Następnie rozluźnia się mięśnie i powtarza ruch. Ćwiczenie należy powtórzyć 8-10 razy.
To ćwiczenie można przyrównać do "rozpiętek" na maszynie. Angażuje przede wszystkim mięśnie klatki piersiowej, obręczy barkowej oraz ramion. Należy utrzymać wyprostowaną sylwetkę, w żadnym wypadku nie można się garbić.



Film pokazuje jak wykonywać niektóre z ćwiczeń:




Zobacz aktualną zawartość bloga!

5 komentarzy:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z tym hula-hop to prawda, ćwiczę od 2 miesięcy, codziennie po 20-30 min. i efekty są świetne, zgubiłam w talii 3 cm :)

    OdpowiedzUsuń